Екологічний стан в місті покращуватимуть за рахунок зелених насаджень, моніторингу стану атмосферного повітря та реконструкції очисних споруд

10 ноября 2017
Екологічний стан в місті покращуватимуть за рахунок зелених насаджень, моніторингу стану атмосферного повітря та реконструкції очисних споруд

7 листопада під головуванням заступника міського голови Світлани Загрудної, відбулося спільне засідання координаційної ради з питань екології та використання природних ресурсів і постійної комісії міської ради з питань охорони навколишнього природного середовища.


Найголовнішими питаннями, що розглядалися, стало обговорення технічного стану каналізаційних очисних споруд КП «Нікопольводоканал» та проект міської цільової Програми «Екологія 2018-2022».

Представники міськводоканалу підготували презентацію з фотоматеріалами щодо технічного стану каналізаційної насосної станції по вул. Херсонській, 300 та каналізаційних очисних споруд по вул. Херсонська, 557.

Варто зазначити, що комплекс об'єктів введено в експлуатацію на початку 1970-років і на даний час значна кількість технологічних вузлів знаходиться в незадовільному і технічно зношеному стані.

Це призводить до перевищення встановлених нормативів скиду забруднюючих речовин в Каховське водосховище та виникнення токсичних запахів в західній частині міста. Вирішити цю проблему можна лише завдяки реконструкції очисних споруд та застосуванню енергоефективного обладнання.

Тож у ході засідання було прийняте рішення про розробку відповідної проектної документації та подальшу реконструкцію зазначених об'єктів. Кошти на розробку документації передбачаються з міського бюджету по фонду охорони навколишнього природного середовища.

На засіданні також підтримали проект міської цільової Програми «Екологія 2018-2022», який рекомендовано для подальшого затвердження.

Наразі у проекті Програми визначені пріоритетні напрямки природоохоронної діяльності для поліпшення екологічного стану в місті, а саме:

  • зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за рахунок реалізації заходів з охорони атмосферного повітря підприємствами міста за власні кошти;
  • покриття дефіциту зелених насаджень на одного мешканця;
  • впровадження муніципальної автоматизованої системи моніторингу за станом атмосферного повітря та зменшення антропогенного навантаження під час експлуатації каналізаційних очисних споруд за рахунок реконструкції очисних споруд
  • та знезараження осадів.

Прес-служба міської ради.