У Нікополі скіфські воїни виростають із глини

6 марта 2018
У Нікополі скіфські воїни виростають із глини

 «Говорящий Никополь».

20 унікальних робіт підготували нікопольські діти для щорічного конкурсу «Край п’яти Січей». Серед скульптурних персонажів – диво-птахи, бюсти суворих скіфів, наскельні малюнки та інші. З кожним роком дитяча скульптурна школа під керівництвом Тетяни Максимчук набирає у Нікополі обертів.


Якщо перші номінанти щорічного конкурсу «Край п’яти Січей» були досить обережними, то на цей раз дитяча уява та рухи набули впевненості та потужності. Під їх руками оживають таємничі образи тисячолітньої давнини. Це круто, адже Нікопольщина наскільки багата історією, настільки бідна її втіленням у реальних формах. Не збереглися ні Січі, ні фортеці,обмаль скіфських курганів лишилося. Та діти заповнюють цю прогалину своїми реальними творіннями.

- У цьому році роботи учнів арт-студії «Африка» дуже потужні. Діти горять творчістю та вбирають у себе, немов губки, все, що їм дають, - ділиться В’ячеслав Гуденок, організатор Нікопольського керамічного симпозіуму вогняної скульптури «Скіфія. Скіф та Я». – Наразі не вистачає підставок під скульптури. Але це не проблема. Якщо скульптурний парк вже є (напроти краєзнавчого музею – ред.), то і підставки знайдуться.

- Два місяці мозкового штурму, наполегливості та творчого фонтанування знадобилося учасникам конкурсу. І вийшло двадцять робіт у трьох вікових категоріях! Викладачі задоволені. Кожен з майстрів підвищив рівень своїх здібностей, подолавши вир емоцій та перешкод, що чатували на шляху до результату, - поділилася враженнями від процесу творення Тетяна Максимчук.

 

Источник: http://nikopolnews.net