Наталя Москаленко: «Люди в районі вже недовіряють владі. І це - ганьба!»

31 мая 2018
Наталя Москаленко: «Люди в районі вже недовіряють владі. І це - ганьба!»

 «Визит-Венал».

На минулому тижні відбулася чергова сесія Нікопольської районної ради. Можна сміливо сказати, що сесія була особливою.


Хоча б тому, що депутати, нарешті, дочекалися звіту голови району про роботу райдержадміністрації за 2017 рік. Подія сама по собі нічим не примітна, можна навіть сказати, рядова. Особливою її робить той факт, що цього звіту народні обранці марно чекали не один місяць.

Перед затвердженням порядку денного депутат Володимир Фетісов попросив колег заслухати коротке звернення президії районної ради ветеранів про виділення фінансової допомоги для здійснення статутної діяльності.

Це, здавалося б, звичайне прохання викликало тривале обговорення народних обранців: дати слово колезі відразу або в кінці сесії, коли розглядаються різні питання? У підсумку на спір депутати витратили набагато більше часу, ніж Володимир Фетісов зачитував саме звернення. На це йому знадобилося трохи більше хвилини.

Отже, ветерани вже неодноразово зверталися до райдержадміністрації - головного розпорядника бюджетних коштів. У відповідь - тиша. На попередній сесії це питання знову порушували, але будь-якого конкретного рішення так і не прийняли. Ветерани просять на 2018 рік всього 93 тисячі гривень.

У разі відмови районна організація ветеранів змушена буде припинити своє існування. У підсумку депутати вирішили направити звернення ветеранів на розгляд в постійних депутатських комісіях, а на наступній сесії повернутися до цього питання.

Першим питанням порядку денного йшов звіт голови Нікопольської райдержадміністрації Олега Кириченка про роботу РДАу 2017 році. Правда, почати свій звіт він не встиг. До колег звернулася депутат Наталя Москаленко:

-      Шановні депутати! У мене є пропозиція не заслуховувати цей звіт, тому що кожен з нас знає, як насправді працювала райдержадміністрація на чолі з Олегом Кириченком. Він більшу частину часу був відсутній на робочому місці. Які б ми не порушували питання, вони ігнорувалися.

Люди в районі вже не довіряють владі. І це -ганьба. Сьогодні в суді знаходиться кримінальна справа за фактом отримання хабара, порушена стосовно Олега Кириченка. Ми «прославилися» на всю Україну. Шановні депутати, ми не почуємо тут нічого нового.

Ми достатньо знаємо про бездіяльність районної державної адміністрації. Тому я пропоную висловити недовіру роботі райдержадміністрації і не заслуховувати цей звіт.

На жаль, це звернення Наталі Москаленко головуючий на сесії Сергій Кривонос (на фото) залишив без уваги. Мотивувавши це тим, що питання не було заздалегідь внесено до порядку денного.

- Отже Володимировичу, скажіть чесно: як ви оцінюєте свою роботу в 2017 році? - тут же звернувся до голови РДА депутат Григорій Малахов.

-      Звіт - це папір, написати можна все, що хочеться. Ви скажіть своїми словами: добре оцінюю, не дуже добре, погано...

І знову - мовчання Олега Кириченка. Не почув запитання? Або відповісти було нічого? Замість відповіді голова РДА в черговий раз заговорив про те, що тільки рішення суду зможе підтвердити або спростувати його винність. Так, це правда, але... Кримінальна справа знаходиться в суді вже рік.

І за цей рік відбулося всього одне судове засідання. Якщо враховувати такі темпи, виникає цілком логічне запитання: коли ж буде винесено рішення суду?

А далі - власне, звіт голови РДА. І почав його Олег Кириченко з того, що після 18-19 місць, які Нікопольський район займав раніше, зараз він незмінно перебуває в першій п’ятірці в Дніпропетровській області. Почувши таке, депутат Дніпропетровської обласної ради Володимир Євтушенко, який очолював район протягом 10 років, не зміг змовчати:

-      Скажіть, будь ласка, а коли це Нікопольський район знаходився на 18-19 місцях? При Остапченку, при Письменному, при Євтушенку, при Воронові? Щоб ви знали: Нікопольщина ніколи не виходила з трійки лідерів: І хто оцінював роботу району в останні роки? За якими критеріями? Відповідь першої особи району спантеличила всіх:

-      Які цифри мені дали - такі і називаю. А якщо вам потрібна інформація - зробіть запит.

І це - відповідь голови райдержадміністрації?

Головуючий запропонував депутатам задавати доповідачу запитання. І запитання були.