Про «монетизацію» субсидій, проблемні питання

7 августа 2018
Про «монетизацію» субсидій, проблемні питання

«Монетизація» субсидії, що зроблено та на що звернути увагу?

Субсидією в місті користується майже 26 тисяч сімей, а право на отримання «монетизованої» частини субсидії мають близько 9 тисяч сімей, з них право на отримання «монетизованої»  частини субсидії на газ – мають         6 тис. сімей, на електроенергію - 3 тис. сімей.


Станом на 01.08.2018 року Управлінням прийнято 4600 заяв для перерахування «монетизованої» частини  невикористаної субсидії.

Прийом цих заяв управлінням соціальної політики буде здійснюватись тільки до 31 серпня 2018 року.

Нагадуємо, що заява для отримання коштів надається тільки від особи, якій призначено субсидію (зазначено в повідомленні про надання субсидії).

При обробці наданих заяв з’ясувалося що:

Заява надійшла не від особи, якій призначено субсидію, а від будь якої іншої особи зареєстрованої в житловому приміщенні.

Управління соціальної політики може здійснити виплати  тільки тій особі, якій призначено субсидію (зазначено в повідомленні про надання субсидії), тобто якщо заява написана від мені особи, якій не призначалась субсидія, то заяву необхідно переписати та надати знов до Управління.

У разі смерті особи, якій призначено житлову субсидію «монетизована» частина невикористаної субсидії виплачується за заявою іншої  особи зі складу сім’ї, на яку розраховано житлову субсидію в опалювальний сезоні. 

Заяви надійшли від громадян, яких немає в списку для отримання «монетизованої» частини невикористаної субсидії;

Управлінням соціальної політики не будуть проводитись виплати таким громадянам.

Розрахунок невикористаних сум субсидії та формування списку громадян, які мають право на отримання «монетизованної» частини невикористаної субсидії проводиться газопостачальною та енергопостачальними організаціями.

З питання правильності проведеного розрахунку та включення до цих списків отримувачів звертайтесь до газопостачальної або енергопостачальної організації.

В заявах громадянами зазначено виплату через банк (крім Приватбанку), але не надано реквізити особового рахунку, а також через пошту.

Такі заяви не будуть оброблені та включені до виплатних документів. Відповідно до прийнятих в 2018 році змін, перераховувати кошти на поштові відділення Управління не має права.

Для подальшої обробки заяв необхідно надати реквізити банку для перерахування коштів, а в разі якщо зазначено «пошта» переписати заяву.

Чи включається  ця виплата до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку?

Згідно зі статтею 165.1.1 Податкового кодексу України, субсидія, незалежно від вигляду в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином НЕ впливає на процес декларування, а, отримана від держави сума  НЕ зазначається в Декларації про доходи громадян.

Управління соціальної політики