Деталі функціонування системи «Хелсі» в амбулаторіях Нікополя

28 августа 2018
 Деталі функціонування системи «Хелсі» в амбулаторіях Нікополя

Раніше Nikopolnews повідомляв про те, що в Нікополі запрацювала система електронної реєстрації в амбулаторіях «Хелсі». Про це ми дізналися від Валентини Горяної, яка очолює первинну ланку медицини у нашому місті. Детальніше про функціонування довгоочікуваної системи – в матеріалі прес-служби Нікопольської міської ради.


Отже, відтепер мешканці міста мають змогу записатися на прийом до сімейного лікаря, педіатра або терапевта в зручний час, не виходячи з дому, за допомогою сучасної електронної медичної системи Helsi, використовуючи для цього комп’ютер, планшет або смартфон. Сьогодні Helsi працює в десяти містах України, в тому числі і в Нікополі.

На сайті Сервісу helsi.me можна знайти лікаря за фахом, прізвищем або місцем роботи, потім - вибрати дату і час прийому. Далі система запропонує авторизуватися через номер телефону. Якщо це перший візит до лікаря, потрібно заповнити коротку реєстраційну форму.

Всі візити можна подивитися в «Особистому кабінеті». 
У разі відсутності Інтернету, записатися на прийом можна буде в реєстратурі. Реєстратор сам внесе дані пацієнта в систему і запише на зручний для пацієнта час. 
Після того, як пацієнт буде зареєстрований в системі Helsi, реєстратор зможе здійснювати запис по телефону.

Можливо не всі нікопольці швидко опанують електронну систему. Ті, кому легше звернутися до звичайної реєстратури і зайняти чергу, можуть це зробити. Тож з восьмої до одинадцятої години ранку буде відбуватися прийом «живої черги», а вже з одинадцятої години лікар буде приймати тих пацієнтів, які записалися за допомогою електронної реєстрації.

Які ще переваги електронної медичної системи чекають на пацієнтів?

Набагато важливіше, ніж електронна реєстратура, – «електронна карта пацієнта», вважають фахівці. В цій карті буде відображатися вся інформація про пацієнта: коли пройшов флюорографію, здав аналізи, які лікарі його лікували. «Електронну карту пацієнта» планується ввести в дію до кінця цього року.

Крім того, систему Helsi можна використовувати для того, щоб укласти декларацію з сімейним лікарем. Для цього треба самостійно заповнити декларацію на сайті helsi.me, а лікар лише підпише даний документ. Також можна прийти до лікаря з паспортом, ідентифікаційним кодом та свідоцтвом про народження для дітей і уповноважена особа внесе дані в електронну систему.

Що  чекає на тих городян, які не укладуть договір з сімейним лікарем?

– Такі люди отримають, в разі необхідності, невідкладну медичну допомогу, але лікарняний лист особисто для себе або по догляду за дитиною не отримають, – коментує головний лікар комунального некомерційного підприємства «Нікопольський центр первинної медико-санітарної допомоги» Нікопольської міської ради Валентина Горяна.

Від редакції: Деякі нікопольці пишуть в соцмережах про те, що не можуть записатися в системі на прийом до свого лікаря. Опція виявляється недоступною. Будемо сподіватися, що роботу «Хелсі» налаштують, і ніхто не буде стикатися з труднощами під час користування ресурсом.

 

Источник: http://nikopolnews.net