Під Нікополем планують збудувати два нових ядерних блока

5 сентября 2018
Під Нікополем планують збудувати два нових ядерних блока

На Запорізькій АЕС озвучують плани щодо будівництва двох додаткових енергоблоків. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення голови союзу «Громадський дозор» Юрія Бабініна, який, в свою чергу, посилається на прес-реліз ЗАЕС.


Текст прес-релізу наступний:

«На ЗАЕС відбулася установча нарада штабу з будівництва двох заміщуючих енергоблоків під головуванням головного інженера Дмитра Сабадіна. Тема будівництва нових ядерних енергоблоків в Україні не нова. У 2006 році харківським Енергопроектом були розроблені два варіанти технічних пропозицій щодо можливості розміщення заміщуючих потужностей на майданчику Запорізької атомної електростанції в майбутньому.

Серед питань порядку денного на першому місці був аналіз сучасного стану Об'єднаної енергетичної системи в зоні споживання електроенергії, що виробляється Запорізькою АЕС. Обговорювалася також необхідність запуску цільових державних програм з будівництва нових заміщуючих енергоблоків АЕС, відповідно до закону України «Про державні цільові програми».

На установчій нараді штабу детально розглядалася потреба в додаткових водних ресурсах, лініях електропередачі, розподільчих пристроях та іншій інфраструктурі, а також актуальність на поточний момент організації робіт з будівництва блоків заміщення. Обговорювалася і необхідність коригування Дорожньої карти будівництва заміщуючих потужностей.

Наступну нараду штабу з будівництва заміщуючих потужностей на майданчику Запорізької АЕС планується провести в кінці вересня».

Источник: http://nikopolnews.net