Ллойдмінстер (Канада) та Нікополь (Україна) уклали історичну Угоду міст-побратимів

12 сентября 2018
Ллойдмінстер (Канада) та Нікополь (Україна) уклали історичну Угоду міст-побратимів

Ллойдмінстер (LLOYDMINSTER, AB). 10 вересня, 2018 р.: Сьогодні міста Ллойдмінстер, провінція Альберта (Канада) та Нікополь, Дніпропетровська область (Україна) оголосили про укладення історичної Угоди між містами-побратимами. Мер Джеральд Аальберс підписав цю Угоду від імені міста Ллойдмінстера, а мер Андрій Фісак - від імені Нікополя.


Ця угода є першою за 35 років партнерською угодою міст-побратимів, що укладена між Канадою та Україною. Вона визнає тривалу історію та тісні зв'язки між Західною Канадою й Україною і слугуватиме відправною точкою для відновлення доброї волі, адже обидва міста інвестуватимуть у розвиток один одного через посилення ділової співпраці, торгівлі, партнерства в питаннях освіти, спорту та культурних обмінів.

«Я дуже радий оголосити, що Ллойдмінстер буде партнером Нікополя у форматі міст-побратимів. Рада затвердила постанову на засіданні 16 липня 2018. Я з нетерпінням чекаю розбудови цих відносин і радо вітатиму делегацію з Нікополя у найближчі місяці. Українська спадщина доволі сильно збереглася в Альберті, зокрема в Ллойдмінстері, і я вдячний тому, що стану свідком цієї історичної угоди між містами-побратимами,» - зазначив Джеральд Аальберс.

«Канада та Україна мають успішні двосторонні відносини, а історичні зв'язки дружби між нашими країнами були створені поколіннями української міграції до Канади», - наголосив міський голова Нікополя Андрій Фісак. - Сьогодні ці історичні зв'язки зміцнюються спільними цінностями та інтересами для формування зрілого, збалансованого й взаємовигідного партнерства XXI століття". Він також додав: "Я переконаний, що Угода про міста-побратими між Ллойдмінстером та Нікополем створить середовище, сприятливе для розвитку обох наших громад і дасть можливість посилити наші соціальні та культурні зв'язки, а також покращити добробут жителів наших міст».

Цю подію широко відзначають канадці українського походження. Зокрема, Президент Українського Канадського конгресу - Ради провінції Альберти (UCC-APC) Олеся Луців-Андрійович підкреслила: «Ми в захваті від нового партнерства українського міста Нікополя з нашим містом Ллойдмінстером, провінції Альберта. У якості першого міста Альберти, поєднаного з містом в Україні, це надасть нам чудову можливість розвивати бізнес та торгівлю між цими двома муніципалітетами. UCC-APC розвиватиме співпрацю у різних галузях, включаючи освіту, мистецтво та культуру, економічне співробітництво й управління».

Укладення Угоди було зумовлене історично важливою інвестицією в Нікополь інвестиційної компанії «Refraction Asset Management» з Калгарі (Канада), яка заснувала підприємство у галузі відновлювальної енергетики «TIU Канада». 26 січня 2018 року компанія «TIU Канада» відкрила сонячну електростанцію потужністю 10,5 мегават у Нікополі, в яку інвестувала 10,5 мільйонів євро (приблизно 16,1 мільйонів канадських доларів). Ця інвестиція – перша канадська інвестиція у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою 2017 року.

За словами Президента компанії «Refraction Asset Management» Майкла Юрковича, ця угода є важливою складовою посилення економічних взаємин між Україною та Канадою. "Наша компанія «Refraction Asset Management» із задоволенням долучилася до організації партнерства міст-побратимів між Ллойдмінстером та Нікополем. Це - перша угода про побратимство між містами провінції Альберти з містом України, і це є показником міцних зв'язків між Канадою та Україною, а також успішності Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою та Україною", - зазначив він.