Нікопольский "Спрут". Подробиці гучних затримань, і чи буде результат?

12 сентября 2018
Нікопольский "Спрут". Подробиці гучних затримань, і чи буде результат?

Нікополь знову гримить на всю країну, і знову не з кращого боку. На цей раз тема – зрощення правоохоронних органів з криміналом. Як повідомляв Nikopolnews, 4 вересня у нашому місті військовою прокуратурою проведено обшуки у співробітників поліції. Результати були очікуваними та очевидними для багатьох. Про них детально у повідомленні поліції Дніпропетровської області.


Отже, в Нікополі внутрішньою безпекою НПУ та військовою прокуратурою Південного регіону викрите кримінальне угрупування «Біле Братство», на рахунку якого низка особливо тяжких злочинів.

 «Біле братство» налагодило на «своїй» території виготовлення та реалізацію наркотичних речовин та психотропних засобів в особливо великих розмірах, повністю контролюючи цей бізнес.

Сил і можливості для процвітання у злочинної групи було більш, ніж достатньо: понад три десятки членів банди, наявність великої кількості зброї і налагоджені зв’язки з «потрібними» людьми в правоохоронних органах. Саме через останній фактор кримінальна організація потрапила «на приціл» Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Оперативники Дніпропетровського управління ДВБ НПУ зібрали чимало доказів причетності учасників групи до злочинної діяльності та сприяння їм у цьому окремих співробітників поліції. За цими матеріалами військовою прокуратурою Південного регіону України було розпочато кримінальне провадження.

Спільними діями ДВБ НПУ та військової прокуратури вдалося встановити і задокументувати факти вчинення цілої низки тяжких злочинів членами «Білого братства».

Лідер угрупування – 43-річний мешканець Нікополя (Ян Яцишин), монополізувавши місцевий наркобізнес, не мав намірів терпіти конкурентів чи ділити з ними територію впливу. Тож, коли на шляху його банди стала інша група і виник конфлікт через спробу здійснити перерозподіл ринку збуту наркотиків, організатор «Білого братства» (відомий у кримінальному світі на прізвисько «Батя») дав команду своїм «бійцям» показати суперникам, хто господар у регіоні. На початку 2016 року автомобіль, в якому перебував головний опонент – 25-річний лідер етнічної групи Ризван Тапаєв, та його водій, розстріляли. Шансів вижити у жертв нападу не було.До речі, сам вбитий до загибелі та його родичі позиціонували себе як борців з наркоторгівлею саме цим пояснювали конфлікти з «Білим братством».

Стрільців правоохоронці затримали. Справа дійшла до суду. Але, на думку батька загиблого ватажка групи, досудове слідство навмисно затягувалося. Руслан Тапаєв прийшов на чергове судове засідання і кинув гранату РГД у бік підсудних, а іншу – собі під ноги. В результаті вибуху загинув сам 50-річний чоловік та один з кривдників його сина.

Повна ліквідація – саме таким чином злочинна організація вирішувала питання з конкурентами у будь-якій сфері впливу.

Що стосується наркобізнесу, то на асортимент злочинна організація не скупилася: марихуана, опій ацетильований, амфетамін та метамфетамін. Об’єми збуту товару вражаючі. Приміром, «права рука» лідера «Білого братства» і головний розподільник метамфетаміну, лише за тиждень збував 1000 грам цієї психотропної речовини. При собі 32-річний зловмисник завжди зберігав зброю: пістолет Макарова або пістолет Стєчкіна, або автомат Калашникова чи бойові гранати.

Прикро, але сприяння у діяльності цієї групи забезпечували окремі співробітники поліції Нікополя. За невтручання у справи та непритягнення до відповідальності «перевертні» щомісячно отримували грошові відкати від наркоділків. Задокументовано одержання викритими поліцейськими 72 тисяч гривень у якості хабарів. Гроші передавав посередник - колишній співробітник ОВС.

Крім наркобізнесу учасники «Білого братства» займалися рейдерськими захопленнями, рекетом та «приймали замовлення» на вбивства. Саме на ліквідації останньої жертви влітку 2018 року прокололися та були затриманні працівниками житомирської поліції лідер ЗО та його довірена особа. Наразі вони перебувають у СІЗО у рамках кримінального провадження за ч.2 ст.115 (Умисне вбивство) та ч.1 ст.263 (Незаконне поводження зі зброєю).

Під час спільної спецоперації працівників Департаменту внутрішньої безпеки НПУ, Департаменту захисту економіки, полку поліції особливого призначення поліції Дніпропетровщини та військової прокуратури проведено 52 санкціонованих обшуки на території Нікополя. Виявлено і вилучено: метамфетамін, амфетамін, марихуану, кущі конопель, прекурсори та приладдя для виготовлення наркотичних речовин, мобільні телефони, оргтехніку, кошти у різній валюті (гривні, долари США, рублі), а також чимало зброї та набоїв (граната РГД-5 із запалом, підствольний гранатомет та граната до нього, протипіхотна міна, автомати, тротил, електродетонатори, тротилові шашки, патрони різного калібру, запчастини до пістолетів та автоматів).

Слідчими військової прокуратури Південного регіону за систематичне вимагання та отримання неправомірної вигоди, вчинене групою осіб за попередньою змовою, оголошено підзору двом співробітникам поліції Нікополя та їхньому колишньому колезі, який виступав у ролі посередника при передачі коштів. В порядку ст.208 КПК України затримано та поміщено до ІТТ чотирьох членів «Білого братства», причетних до наркобізнесу.

Тривають подальші слідчі дії, з метою встановлення усіх учасників злочинного угрупування, ступеню їхньої вини та притягнення до кримінальної відповідальності.

Нікопольці сподіваються, що проведені дії покращать ситуацію з наркотиками та злочинністю в місті. Але треба розуміти, що проблема навряд чи вирішиться. Адже наркозалежні люди нікуди не ділися, і вони будуть шукати нові канали отримання «зілля». А є попит – обов’язково з’являться і пропозиції. Ліквідація «Білого братства» - великий крок. Але потрібні більш кардинальні, комплексні дії, щоб побороти того спрута, який міцно обплутав своїми щупальцями наше місто.


 

Источник: http://nikopolnews.net