Українська Православна Церква - фундамент для єдності та запоруки миру в державі.

19 апреля 2017
Українська Православна Церква - фундамент для єдності та запоруки миру в державі.

 «Визит-Венал». Олександр Палець.

Щиро вітаю зі Світлим Христовим Воскресінням!

Дорогі брати і сестри, парафіяни,шановні жителі Нікопольщини! Сердечно поздоровляю Вас з великим святом із свят, торжеством із торжеств - Світлим Христовим Воскресінням!


Нехай світло Воскресіння Христового збереже у ваших серцях радість життя, взаємну любов, братерство між людьми і мир між народами. А ми, сини і дочки Небесного Отця, зміцнені перемогою життя над смертю, добра над злом, пробачимо один одному провини.

Нехай ця радісна подія утверджує наші переконання про те, що достойні терпіння нагороджуються перемогою, а чесне життя увінчується славою. Прошу у Господа мудрості для єднання сердець і помислів, бажань і праці.

Здоров’я, миру, поміркованості Вам і Вашим родинам у поступах на життєвих дорогах. Нехай Господня ласка Вас зігріває, а любов Господня з ясних високостей в оселі Ваші зайде світлим гостем!

Будучи натхненними Божественною любов’ю, обіймемо один одного і промовимо: «Христос Воскрес! Воістину Христос Воскрес!»

З повагою, отець Меркурій (Скороход), ієромонах, благочинний Нікопольського району.

Українська Православна Церква Київського Патріархату - православна Церква в Україні із резиденцією Патріарха в Києві. Створена вона в червні 1992 року внаслідок об'єднання двох церковних груп, що обстоювали незалежність від Російської православної церкви: частини вірних та єпископату УПЦ Московського патріархату на чолі із Митрополитом Київським і всієї України Філаретом (Денисенком) та Української Автокефальної Православної Церкви.

На сьогодні вже давно назріло питання поширення впливу Київського Патріархату на всю Україну.

Благочинний Нікопольського району ієромонах отець Меркурій (Скороход) вважає, що для українців є великим і визначним завданням поширювати вплив церкви Київського Патріархату на всю Україну. За його словами, сьогодні йде ідеологічна війна за Україну, за нашу віру, за нашу землю.

-        Наша мета - поступово розбудовувати свою Українську церкву, але без будь-якої конфронтації, - сказав отець Меркурій.

- Помісна Українська Православна Церква з центром у Києві - є фундаментом для єдності та запорукою миру в нашій державі.

6 квітня, у переддень великого православного свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, на розі вулиць Івана Богуна та Кармелюка парафія Святого праведника Петра багатостраждального Капнишевського провела толоку на місці будівництва першого майбутнього типового храму УПЦ КП на честь загиблих воїнів АТО.

У ній активну участь взяли громадська спілка «Асоціація учасників бойових дій Нікопольщини», волонтерська команда «Ветерани Афганістану», громадські організації «Затопська Січ» та «Микитинська Січ», «Нікопольська волонтерська сотня», благодійний фонд «Дітям Нікополя», а також усе місцеве духовенство Київського патріархату та м. Марганця.

 Толока об’єднала людей заради спільної єдиної мети - створення українського храму.

-        Ми отримали дозвіл від міського голови Андрія Фісака на розробку проекту храму, - розповідає отець Меркурій. - А поки що планується виділити, нам приміщення на вулиці Кармелюка, 4 для тимчасового переобладнання під храм Української Православної Церкви Київського патріархату.

Це питання буде розглянуте на найближчій сесії міської ради. Прикро, що на сьогодні в місті діють 18 храмів Московського патріархату, і лише 3 храми - Київського, та й ті знаходяться в пристосованих приміщеннях. Однак на сьогодні в Богочинні Нікопольського району перебувають 6 священиків, 3 диякони і 2 монахині.

Планується відкрити нові парафії, де будуть відправляти молебені за Україну, за рідний народ. Зазначу, що за час війни, що триває в Україні, УПЦ КП дала найбільшу кількість капеланів.

За словами отця Меркурія, у церкви склалися тісні й дружні стосунки з місцевою владою Нікополя й Нікопольського району. Церква не втручається в політичні питання, а влада не буде втручатися в питання розвитку УПЦ КП.

Він вважає, що нині церкві Московського патріархату настав час об’єднатися з УПЦ КП. В Україні налічується 12 тисяч храмів МП, а це - половина всіх церков Росії. Тому втратити їх Росія боїться. Адже, як сказав Путін, у нас є два надійних щити - Російська Православна Церква і ядерна зброя, і втратити їх ми не можемо.

Учасники толоки прибрали навколишню територію і встановили на місці будівництва храму Поклонний хрест. З благословення Преосвященнішого Симеона, єпископа Дніпровського і Криворізького, його освятив благочинний Нікопольського району, ієромонах Меркурій (Скороход) у спів-служінні благочинного м. Марганця, протоієрея Тимофія Редька, протоієрея Юрія Петренка, ієрея Федора Грищенка та ієрея Павла Черкасова.

По завершенні освячення отець Меркурій подякував віруючим за любов до України та жертовність у розбудові Помісної Церкви в місті Нікополі. Біля нього відтепер щонеділі будуть проводити благодійні обіди для малозабезпечених громадян.

Благодійний фонд «Дітям Нікополя» (директор Маргарита Горбаненко), передав майбутньому храму вишиту бісером ікону Святої мучениці Любові. її подарувала фонду Валерія - мама Люби Фоміної. Ця дівчинка з 2012 року хворіла на гострий лейкоз, фонд допомагав її родині. Зараз дівчинці 13 років і вона, дякуючи Богові та таким добрим благодійникам, як цей фонд, стала здоровою!

-        На Пасху, о 9-й годині, ми здійснимо тут Пасхальний молебень, - сказав отець Меркурій.

-        Будемо освячувати паски, яйця, інші продукти. У всіх наших храмах проводиться акція по відправленню принесених парафіянами продуктів воїнам окремої мотопіхотної бригади № 43, які перебувають в зоні АТО на чолі з командиром - нікопольцем Андрієм Перепадою.

Щиру подяку за виготовлення Хреста священнослужителі й парафіяни Нікопольського благочиння УПЦ КП висловлюють Миколі Гайдуку та Михайлу Третьякову, Олексію Савченку та Євгенові Міщенку - за надання бордюрів під майданчик біля Хреста, а Віталію Білоусову - за завезення піску. Вдячність і ТОВ «Інтерпайп Ніко-Тьюб» за придбання наборів для проведення толоки.

Після проведення толоки й освячення Поклонного хреста громада привітала благочинного Нікопольського району ієромонаха Меркурія (Скорохода) з річницею чернечого постригу та передала подарунки для нового храму.

По закінченні заходу всі його учасники скуштували смачний пісний куліш від Нікопольської волонтерської сотні.