З початку 2025 року в Україні набули чинності зміни в законодавстві щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. Нововедення стали сильно відчутними, оскільки вартість полісів автоцивілки зросла в середньому на 70-100%. Про те, як зміни вплинули на гаманці автовласників, від чого залежить ціна, чи існують способи зекономити та до яких хитрощів іноді вдаються водії розповість “Дніпро Оперативний”.
Наскільки зросли ціни на автоцивілку?
Так, у порівнянні із минулим роком, ціни на страховку зросли у 2 та в окремих випадках навіть у 3 рази. Як розповів нашим журналістам автоексперт, кандидат технічних наук, Пилип Бабіч, для деяких автовласників витрати на автоцивілку зросли в середньому вчетверо, а то й уп’ятеро.
Важливо зазначити, що із новим законом збільшується ліміт виплат:
- за шкоду майну до 250 тисяч гривень;
- за шкоду життю та здоров’ю – до 500 тисяч гривень .
Також скасовується франшиза – тепер страхова компанія зобов’язана відшкодовувати збитки повністю, без урахування франшизи, яку раніше міг сплачувати винуватець ДТП.
Від чого залежить вартість автоцивілки?
На вартість поліса автоцивілки в Україні впливає низка факторів:
- Тип транспортного засобу: страхування мотоцикла буде дешевшим, ніж легкового або вантажного автомобіля.
- Об’єм двигуна: чим більший об’єм двигуна, тим вища вартість поліса. Для електромобілів вартість розраховується на основі потужності.
- Вік транспорту: вартість “автоцивілки” для автомобіля 1988 року випуску може бути нижчою, ніж для новішого автомобіля 2020 року випуску.
- Наявність пільг: певні категорії громадян, такі як пенсіонери, особи з інвалідністю II групи, учасники війни та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, мають право на 50% знижку за умови дотримання певних вимог .
- Особливості експлуатації: використання автомобіля в комерційних цілях може збільшити вартість страхування.
- Термін дії поліса: зазвичай поліс оформлюється на рік, але існують варіанти на 6 місяців, а в окремих випадках – коротші терміни.
- Вік та стаж водія: деякі страхові компанії можуть враховувати вік та стаж водія при розрахунку вартості поліса.
- Місце реєстрації власника: у великих міста поліс коштуватиме дорожче, ніж у менших населених пунктах.
Саме із двома останніми пунктами іноді автовласники можуть вдатися до хитрощів, аби зекономити на автоцивілці. Детальніше – у наступному розділі.
Discussion about this post