Відстань від Берислава, районного центру, до Новорайської громади відносно невелика – близько 25 кілометрів. Її можна десь за півгодини подолати на авто навіть якщо їхати не дуже швидко. Але для пожежної команди важлива кожна хвилина, бо зволікання може мати фатальні наслідки. Тим більш зараз, коли район, і в тому числі – Новорайську громаду, обстрілюють російські військові.
В Новорайській громаді вже кілька років працює власна місцева пожежна охорона, і теперішні події стали більш ніж переконливим підтвердженням того, що рішення про створення цієї структури було однозначно правильним.
Ці хлопці, – розповідає голова Новорайської громади Олександр Шокуров про місцеву пожежну охорону, – тушать пожежі навіть там, де працівники ДСНС відмовляються це робити через небезпеку. Наші пожежники фактично врятували такі села як Максима Горького, Степне, Новорайськ, Костирка, Заможне, Червоний Маяк. До речі, в останньому була дуже непроста ситуація. Після обстрілу там горіли і будівлі, і рослинність в полях та балках. А зарості там зараз – в людський зріст, бо через війну неможливо нічого обробляти. До того ж ця місцевість ще не розмінована, що додавало небезпеки. Як і те, що навпроти села, на протилежному березі зневодненого Каховського водосховища – окупована територія. Я виїздив разом з пожежниками і бачив вогні на тому березі.
Місцева пожежна охорона Новорайської громади.
Очолив місцеву пожежну охорону Новорайської громади Олександр Марінченко. Він – місцевий мешканець. Працює в пожежній команді від її створення.
Коли я дізнався про формування такої команди, – розповідає Олександр, – вирішив, що зможу бути корисним там. Я проходив строкову службу у військах цивільного захисту, які існували в Україні з 1991 по 2005 рок. Тому мав і відповідну підготовку, і певний досвід.
Зараз, окрім Олександра Марінченка, в місцевій пожежній охороні Новорайської громади працюють Віталій Неприлюк (боєць) і Дмитро Скоріченко (водій).
Це – дуже відповідальні люди, які в будь-який час дня і ночі готові виїхати на надзвичайні ситуації,
каже про співробітників місцевої пожежної охорони Олександр Шокуров.
За словами керівника громади, пожежникам активно допомагають місцеві мешканці, сільські комунальні підприємства, фермери.
Найбільш пожежонебезпечна пора року – літо. За словами Олександра Марінченка, влітку 2023 довелося виїжджати на пожежі 24 рази. В інші пори року пожежі трапляються десь втричі рідше.