Малюнки птахів відомого художника сучасності Шрі Чинмоя в Нікополі

4 сентября 2020
Малюнки птахів відомого художника сучасності  Шрі Чинмоя в Нікополі

Наприкінці серпня до Нікополя прибули графічні твори відомого художника сучасності Шрі Чинмоя (Індія-США). Нікопольці та гості міста зможуть побачити його оригінальні роботи у Виставковій залі Нікопольського культурно-дозвіллєвого Центру, що на вул. Патріотів України, 94. Виставка триватиме до 14 вересня 2020 року. Години роботи: з 11:00 до 19:00, без вихідних.

Шрі Чинмой назвав своє мистецтво «JHARNA-KALA», що в перекладі означає «Водограй-Мистецтво». Кожна картина чи малюнок – це результат його внутрішнього бачення, пласт свідомості, який художник приніс із висот своєї медитації. Здебільшого він використовував акрилові фарби, різні за формою і розміром пензлі, іноді – спонж.


Художник зізнається, що кожна картина втілює його власне прагнення Істини. Кожний малюнок – це молитва серця.

Малюнки птахів – унікальний напрям у творчості Шрі Чинмоя. 1991 рік всі біографи відзначають як рік, коли Шрі Чинмой почав малювати птахів масово, з феноменальною швидкістю.Малюнки птахів виконувались кольоровими кульковими ручками, акриловими фарбами, пером, фломастером, кольоровою крейдою чи навіть маркерами.

Поодинці чи групами вони виникали на звичайному або рисовому папері, на одязі, посуді… Вони різні за розмірами: від мініатюр в один, два, три міліметри, до одного метра.. Зображення визначено іноді кількома лініями, але ці птахи сповнені життя й індивідуальності, проявляючи свої якості неповторної особистості, та нагадують каліграфію.

Шрі Чинмоя просили пояснити символізм птахів. Він відповів: «Для мене птахи мають дуже важливе значення на духовному рівні. Вони літають у небі, а небо – це свобода. Тому, коли птахи летять у небі, вони нагадують нам про безмежну свободу душі.

Душа прийшла від Небес. Коли ми думаємо про птаха, ми також згадуємо наші Витоки, і це дає нам безмежну радість. Я відчуваю, що коли люди приходять сюди, щоб споглядати цих птахів, їх внутрішній голод по тому, щоб літати в небі, буде вгамовано».

Відвідувачі зустрінуться з сакральним мистецтвом насамперед тому, що це зовсім не птахи, а зображення людських душ у формі птахів. У зображенні кожного птаха за допомогою пензля фактично закарбовано відбиток безсмертя душі як фрагменту Божественності. Більше того, оскільки Шрі Чинмой не тільки художник, але й відомий Духовний Учитель, містик, він приніс ці душі, за їх власною згодою, вниз від Небес, щоб вони на своїх крилах підняли людей у світ безмежного натхнення, спокою та свободи.

Шрі Чинмой відзначає: «Коли світ було створено, душі пішли різними шляхами. Ті, які прагнули до абсолютної Істини, безмежної Істини, вибрали людське тіло для того, щоб коли-небудь знайти, проявити і втілити Істину тут, на Землі... Для цієї планети властиве внутрішнє поривання.

З одного боку, вона темна, наповнена невіглаством, байдужістю до божественного життя. Але, з іншого боку, їй властиве величезне внутрішнє стремління, про яке поки що невідомо більшій частині людства».

Малюнки птахів Шрі Чинмой здійснював у глибокій медитації. Коли один інтерв’юер запитав його: «У вашому умі існує птах, коли ви малюєте?», він відповів: «Коли я малюю, у мене в умі немає нічого. Я намагаюся зберегти свій ум порожнім, вільним і тихим настільки, наскільки це можливо.

Зовнішній ум подібний до поверхні моря. На поверхні моря багато хвиль, воно дуже неспокійне. Але коли ви занурюєтеся глибоко всередину, те ж саме море - одна незворушність і тиша. Саме тут ми знаходимо джерело творчості».

У програмі виставки заплановано кілька концертів та практичних занять з медитації. Вхід на виставку вільний, як і на всі анонсовані заходи.