Навчання під час карантину: як у школі дотримуються рекомендацій МОЗ

10 сентября 2020
Навчання під час карантину: як у школі дотримуються рекомендацій МОЗ

1 вересня школярі Нікополя повернулися за парти. До закінчення адаптивного карантину вони разом із вчителями та обслуговуючим персоналом змушені дотримуватися розроблених Міністерством охорони здоров'я рекомендацій. 4 вересня журналіст Нікополь.City побувала у загальноосвітній школі №6 та дізналася у директора Леоніда Каряки, як проходить навчальний процес в нових умовах.

Навчальний рік розпочався без традиційної лінійки

Леонід Каряка 27-й рік очолює Нікопольську середню загальноосвітню школу I-III ступенів № 6. Проте цього року вперше за весь час його роботи навчання у школі почалось в умовах карантину.


— Ми повинні були почати навчальний процес, — говорить Леонід Каряка, — оскільки діти вже хотіли повернутися до школи. Вчителі теж прагнуть працювати з вихованцями, дивлячись їм в очі, отримуючи зворотній зв’язок.

 Директор школи Леонід КарякаДиректор школи Леонід Каряка
Кожен клас окремо відзначав День знань. 1 вересня, як і у звичайний робочий день, навчання у початковій школі розпочалася о 8 годині ранку, у 5-11 класах о 8:30. Діти у супроводі класних керівників заходили у кабінети через різні входи, щоб уникати масових контактів. А вже у кабінетах відбулися святкові заходи. Адміністрація школи навідалася до кожного класу і привітала всіх з початком нового навчального року. Дещо пізніше на радіо «Ностальжі» прозвучало привітання з днем знань для учнів та їх батьків від адміністрації шостої школи.

Учителі робили фотографії під час урочистостей та надсилали батькам у Вайбер

Леонід Григорович розповів, що першокласників на лінійку не збирали тому, що цьогоріч в школі три перших класи по 30 дітей, і немає можливості зібрати їх на території школи з дотриманням дистанції у 1, 5 метра. До того ж на свято захотіли б прийти батьки. Це вже був би масовий захід, який не передбачений рекомендаціями МОЗ. Тому 1 вересня для першачків пройшло по класах. Вчителі робили фотографії й надсилали батькам по Вайберу.

Рекомендаціями Міністерства охорони здоров'я України передбачено максимальне дистанціювання дітей, а також доступ до будівлі школи тільки учасникам навчального процесу. Варто відзначити, що наше інтерв'ю з Леонідом Карякою проходило на вулиці після того, як старшокласники зайшли до школи.

Вранці на подвір'ї школи видно, що учасники навчального процесу сумлінно виконують нові тимчасові правила, направлені на запобігання поширенню СOVID-19. Для максимального дистанціювання учнів задіяно 5 входів/виходів у школу. Це пункти чергування представників адміністрації, які стежать за виконанням учнями правил МОЗ. За кожним класом закріплений один вхід, що є для них і виходом. Спочатку на подвір'ї збираються учні 1-4 класів й заходять на навчання зі своїм класним керівником. У них перший урок починається о 8 годині ранку. Потім на території школи збираються старшокласники. Їх також до навчального закладу заводять класні керівники. Але перед заходом їх просять одягнути маски .

“Через підвищення температури тіла додому відправили вчителя і двох учнів”
На початку робочого дня шкільна медсестра вимірює температуру тіла у вчителів і технічних працівників та заносить дані до спеціального журналу, — продовжує свою розповідь Леонід Каряка. — Для цього відділ освіти Нікопольської міської ради придбав нам інфрачервоний вимірювач температури. У дітей ми не вимірюємо температуру. Цю процедуру вранці їм роблять батьки й передають записку класному керівникові. На початку занять вчителі опитують дітей про самопочуття. За перші три дні роботи з підвищеною температурою ми відправили додому двох учнів та вчителя. Вчитель та один з учнів звернувся за допомогою до сімейного лікаря. Ще в одного учня піднялась температура через хвилювання.

Уроки фізкультури та перерви проходять на вулиці

Станом на 1 вересня 2020 року у середній школі №6 навчається 726 учнів у 26 класах, що є на 2 класи більше, ніж минулого року. Вперше за всю історію школи цього року немає 11 класу, а ось у 10 класі — 30 чоловік. Незважаючи на приріст учнів, школа навчається в одну зміну, уроки закінчуються о 15:30. У перших класах заняття тривають по 35 хвилин, 2-4 класах — 40 хвилин і 5-11 класах — 45 хвилин.

Клас початкової школи прямує на урок фізкультуриКлас початкової школи прямує на урок фізкультури
Між уроками роблять досить великі перерви, аби діти встигли поїсти. Після третього уроку діти ховають всі речі у портфелі, тому що до класу заходить технічний працівник, провітрює приміщення й протирає всі поверхні дезінфекційними засобами. Під час перерв вчителі виводять дітей на вулицю. Також на свіжому повітрі проходять уроки фізкультури. На сьогоднішній день відкритим питанням є проведення на вулиці занять з інших предметів. На території школи поки що не облаштовані місця навчання на свіжому повітрі на випадок, якщо піде дощ. Водночас у закладі скасована кабінетна форма навчання. На уроки інформатики та англійської мови старшокласники діляться на дві підгрупи.

За словами, Леоніда Каряки цього року дітей не залучають до прибирання навчальних приміщень. Цю роботу виконують 8 технічних працівників в кінці кожного робочого дня.

Харчування — складний процес

Як і минулого року, тендер на харчування дітей у школі виграла фірма «Нікмаркет стандарт». Діти харчуються у 5 заходів. Шкільна їдальня є і актовим залом зі сценою. Задля безпеки дітей розставили столи на дистанції у 1,5 метра. За кожним столом сидить по 4 учні.

Їдальня 
Батьківські збори проводили онлайн і оффлайн

Під час адаптивного карантину вчителі проводять батьківські збори через мережу Zoom або на свіжому повітрі з дотриманням безпечної дистанції. За словами директора школи, особлива нагальність проведення зборів була з батьками першого класу, аби ближче з ними познайомитися.

 На уроки заходить 8-б клас
Паперові журнали ніхто не відміняв

Незважаючи на те, що під час дистанційного навчання були електронні журнали, паперові ніхто не відміняв. Перед 1 вересня відділ освіти і науки Нікопольської міської ради закупив журнали для середньої школи №6. Вони вже заведені. Крім того, в них вклеїли «Листки здоров'я» класу, де занесена інформація про кожного учня.

Источник: https://nikopol.city