Відомий нікопольський науковець Мирослав Жуковський презентував нову книгу

10 октября 2020
Відомий нікопольський науковець Мирослав Жуковський презентував нову книгу

 

9 жовтня у Нікопольському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги заступника директора музею з наукової роботи, відомого в місті науковця, кандидата історичних наук Мирослава Жуковського «Карта Г.Л. де Боплана «2.Запорожжя»».

У науковій праці стисло описано життєвий шлях та наукову діяльність відомого картографа Гійома Ле Вассера де Боплана та його карту «2. Запорожжя», в якій вперше в європейській картографії показано розташування урочища Микитин Ріг та згадані найголовніші історичні топоніми Нікопольського краю. Також опубліковано збірку народних переказів про легендарного козака Микиту, іменем якого названо урочище Микитин Ріг. Показано результати наукових досліджень про встановлення дати заснування міста Нікополя.


Хто такий Боплан і чим його карта цікава нікопольцям?

Наприкінці ХХ століття історикам України стало відомо про виявлення у Гданській науковій бібліотеці Польської Академії наук маловідомої карти видатного картографа середини ХVІІ століття Гійома Ле Вассера де Боплана «Частина ріки Борисфена за порогами, що в народі називається Запорожжям від острова Хортиці аж до Евксинського моря або «2. Запорожжя».

За сприяння керівників Нікопольського «Товариства польської культури ім. М. Конопницької» Гражини Андрощук та Павла Андрощук Генеральний консул Республіки Польща в Україні Ярослав Ксьонжик 18 травня 2006 року передав в дар місту Нікополь сканокопії трьох карт Боплана, у тому числі «2.Запорожжя». На останній показано розташування урочища Микитин Ріг, де в 1639 році козаки Війська Запорозького збудували місто-фортецю Січ. Саме від Микитинської Запорозької Січі веде свій початок сучасний Нікополь. На честь 375-річчя його заснування 6 грудня 2014 року було відкрито пам'ятний знак із фрагментом карти Боплана «2.Запорожжя».

 

Автор: Марина Кобельнюк.

Источник: https://nikopol.city