«Позбавляєте нас пільг — забирайте атомну електростанцію собі в Конча-Заспу»: підсумки сесії райради

7 января 2021
«Позбавляєте нас пільг — забирайте атомну електростанцію собі в Конча-Заспу»: підсумки сесії райради

Скасування пільг на електроенергію сколихнуло українське суспільство. Особливо обурилися мешканці населених пунктів, які живуть в 30-кілометровій зоні АЕС. 5 січня в Нікопольській районній адміністрації пройшла позачергова сесія, де розглянули питання про Звернення депутатів Нікопольської райради до Президента, Прем'єр-Міністра, голови Верховної Ради України та народних депутатів Дениса Германа та Олександра Трухіна щодо прав українців, які проживають в зоні спостереження.

Депутати затвердили звернення, врахувавши уточнення та доповнення, які надійшли в сесійній залі. Заступник голови райради Дмитро Бичков подякував депутатам, що вони так швидко зібралися та відповідально підійшли до своїх обов'язків і виголосив невелику промову:


«Це перший крок. Ми започатковуємо, спільно з іншими громадами та містами, боротьбу за захист наших прав. І у нас виходить такий спільний лозунг: «Позбавляєте нас пільг — забирайте атомну електростанцію собі в Конча-Заспу». За свої права потрібно боротися, і боротися дуже активно.

Поки ми тут говоримо про тарифи, нам тихесенько продовжили ще на 10 років п'ятий енергоблок. Вчора, говорячи з Юрієм Дмитровичем Бабініним, (нікопольский еко-активіст — прим. автора) дійшли до такого спільного моменту, що сьогодні, коли вдарило по гаманцях українців — нарешті ми почали думати про екологію. До цього ми про неї не дбали і не думали, а коли сьогодні зрозуміли, що у нас є атомка, і тепер ще нас позбавляють пільги — у нас є величезна можливість об'єднуватися і спільно вирішувати наші проблеми.

Чи вдасться скасувати постанову Кабміну наразі не зрозуміло. Та вже пройшла позачергова сесія в Марганецькій міськраді та оголошена в Нікопольській, де також розглянуть це питання. Крім того, активісти Марганцю планують провести мітинг біля стін міськради 8 січня, а інші активісти вже зараз перекривають дорогу біля Олексіївського мосту.

Источник: https://nikopol.city