Постер
Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні UNFPA спільно з партнерами створив гарячу лінію з питань підтримки сексуального та репродуктивного здоров’я, яка надає консультації від провідних медичних фахівців галузі.
Зателефонувавши за номером 3033, ти можеш поставити питання щодо свого сексуального та репродуктивного здоров’я, дізнатися, до якого лікаря звернутися в конкретній ситуації, та отримати контакти профільних спеціалістів.
Всі консультації проводяться безоплатно, анонімно та конфіденційно. Лінія підтримки працює щоденно з 09:00 до 18:00, спілкування з фахівцями не потребує попереднього запису.
Крім цього, з ініціативи UNFPA у віддалених регіонах України були впроваджені мобільні гінекологічні бригади, до яких можна звернутися за місцем перебування, зателефонувавши за номером 3033. Наразі вони працюють у 23 областях України та безоплатно й конфіденційно надають такі послуги:
- медичний огляд гінеколога;
- УЗД-дослідження;
- електрокардіограма;
- експрес-тести для визначення гепатитів, сифілісу, ВІЛ та рівня цукру в крові;
- консультація з питань жіночого здоров’я, зокрема щодо до- та післяпологового періоду – здоров’я матері, грудне вигодовування та догляд за дитиною;
- консультація з питань ВІЛ-інфекцій та захворювань, що передаються статевим шляхом;
- медична та соціально-психологічна підтримка постраждалих від домашнього та інших видів насильств, зокрема пов’язаних з війною.
Фото: Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні UNFPA
Бригади працюють у віддалених та важкодоступних місцевостях і оснащені зручним інклюзивним обладнанням, що дозволяє ефективно надавати допомогу людям з інвалідністю.
0 / 0
Як свідчить статистика, саме зараз, під час війни, сервіс гарячої лінії 3033 особливо актуальний. Так, з моменту запуску гарячої лінії 45% звернень стосувалися роботи мобільних бригад, 12% людей цікавила загальна консультація з питань сексуального та репродуктивного здоров’я, а 43% — телефонували, щоб дізнатися, де отримати акушерсько-гінекологічну допомогу.
Частота та характер звернень на нашу гарячу лінію в умовах воєнного стану свідчать, що в українському суспільстві є нагальний запит на медичну допомогу та додаткове інформування у цьому напрямі. Близько 30-40% усіх звернень надходять до гарячої лінії від жінок з інвалідністю, яким необхідна допомога щодо отримання консультації з питань сексуального та репродуктивного здоров’я, враховуючи їхню обмежену мобільність при переміщенні. У таких випадках здійснюється перенаправлення до безбар’єрних кабінетів гінекологічного доступу UNFPA. На сьогодні діє 107 кабінетів у 23 регіонах України, що допомагають людям з інвалідністю отримати необхідну профільну допомогу. Контакти найближчих до вашого місця перебування кабінетів ми надамо за номером 3033, — каже лікарка акушерка-гінекологиня вищої категорії, докторка медичних наук, експертка гарячої лінії 3033 Юлія Давидова.
Фото: Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні UNFPA
Незалежно від зовнішніх обставин, здоров’я людини завжди має бути понад усе. Прислухайся до свого організму, не ігноруй його “тривожні дзвіночки” та сміливо звертайся за допомогою на гарячу лінію 3033.
Раніше “ТиКиїв” писав, що у 2023 українці 125 млн разів звернулися до лікарів через Helsi. На що скаржились найчастіше — читай тут.