2024-01-08 16:15:00 У Кривому Розі оприлюднили перші результати громадського обговорення з перейменування об’єктів топонімики міста. Про це журналістам krivbass.city повідомила Катерина Станкевич, сестра загиблого Захисника Єгора Різниченка.
Наразі відомі результати перейменувань у кількох районах. У Довгинцівському районі назвали на честь загиблих Героїв наступні вулиці:
- Водоп’янова – Єгора Біркуна
- Достоєвського – Романа Краковецького
- Кокчетавська – Романа Рибалки
- Мухіної – Миколи Ткачова
- Орбелі – Дениса Комара
- Сормівська – Павла Ліхмана
- Урбанського – Олександра Недзеленка,
У Саксаганському районі нові назви отримали вулиці:
- Байкальська – Миколи Ніконова
- Дмитра Донського – Геннадія Головкова
- Пічугіна – Богдана Печенюка.
У Центрально-Міському районі жителі запропонували наступні назви:
- Бекетова – Андрія Грудницького
- Дежньова – Вадима Сотнікова
- Челюскінців – Михайла Жолобова.
- Мешканці Металургійного району запропонували наступні зміни у назвах:
- Байкальська – Миколи Ніконова
- Стрєльникова – Дениса Комара
- Ціолковського – Віталія Власова.
Активісти міської волонтерської спільноти “Місто Героїв” відзначили, що в суспільстві є запит на перейменування вулиць на честь Захисників та місцевих видатних осіб. Майже всі пропозиції на їх честь перемогли. “Сподіваємось, що міськрада також бачить цю тенденцію та відреагує відповідно, бо вони ж представники громади. Під час голосування мали місце “топонімічні походи” представників виконкомів по школам та садкам із концертною програмою “ми вам зараз розкажемо, як треба голосувати”. Класика. Масові вкиди також мали місце (це коли тиждень вигравала позиція за Іллю Гайдука, а потім різко, з понеділка по п’ятницю з 9 до 17 втрачала лідерство, або коли за Сучасну 1122 голоси, а за Івана Підкови – 263″, – зазначила Катерина Станкевич, сестра загиблого Захисника Єгора Різниченка.
Також Катерина зазначила, що катастрофічно мало людей взяли участь в голосуванні! І це пов’язане з тим, що голосування тривало лише 2 тижні та тим, що взагалі факт голосування не висвітлювався широко ні владою, ні людьми.
“Міська комісія самоусунулась, не надавши жодної пропозиції. Натомість з’явились якісь районні комісії, які шось там рекомендували, шось не допускали до голосування, поширювали результати коли їм заманеться… З точки зору організації – це жах. Ніби в нас не одне місто, а 7 окремих держав, які живуть за своїми законами”, – додала Катерина Станкевич.
Наразі результати голосування не є остаточними. Тепер їх має розглянути міська комісія, а потім – міськрада. Більш детально з підсумками громадського обговорення з перейменування можна ознайомитися за посиланнями: ДОВГИНЦІВСЬКИЙ РАЙОН Повний перелік тут https://dlgr.gov.ua/ua/news/pg/50124835126078_n/ САКСАГАНСЬКИЙ РАЙОН Повний перелік тут https://srvk.gov.ua/ua/news/pg/10124230456922_n/ ЦЕНТРАЛЬНО-МІСЬКИЙ РАЙОН Повний перелік тут https://drive.google.com/file/d/1sE_Y_DgN7hnk0E5mU0alUFKKC-DrD-b1/view МЕТАЛУРГІЙНИЙ РАЙОН Повний перелік тут http://www.mtlrg-kr.gov.ua/node/10981
Читайте також: У Кривому Розі тривають обговорення про перейменування без імен загиблих Героїв: чиновники відмовили волонтерам
Нагадаємо, у Кривому Розі перейменують 275 вулиць, які підпадають під Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» (закон про деколонізацію). Метою закону є очищення топонімічного простору України від символів, зображень і пам’ятників, пов’язаних з російською імперською політикою.
Раніше ми писали: Журналісти krivbass.city поцікавилися ходом громадського обговорення, зокрема у Центрально-Міському районі. Містянам пропонували обрати нові назви для 69 вулиць, 8 провулків, 1 площі та 5 іншим об’єктам топоніміки, які знаходяться на території громади Центрально-Міського району. Фаворитом серед поданих пропозицій є вулиця Пушкіна – за шість днів містяни та активісти подали 18 назв на зміну теперішньої.